של מי בכלל הפנגווין הזה ?

השנה אוגוסט פנגווין הולך לצאת ב6 באוגוסט 2010. היכן ? ובכן אף אחד לא יודע, אבל יש כבר וויכוח (שנתי) על איפה כדאי שהוא יהיה מבחינה גיאוגרפית.

אנחנו הגרים בצפון מרגישים כי היתה בעיה בכך ששנה שעברה אוגוסט פנגווין היה ברחובות, בעוד שאנשים הגרים בדרום, חושבים כי זה היה צפונית מידי וצריך להדרים עוד. בוריס בנתיים שינה את הכותרת שלו ועוד כמה דברים בפוסט.

הבעיה היא בגדול מאוד ההגעה והחזרה. אנשים הגרים במרכז בד"כ מאוד מפונקים ומאוד לא אוהבים לצאת מגבולות גוש דן. האנשים הגרים בדרום רוצים בצדק שיתחשבו בהם, ואנחנו האנשים בצפון, מרגישים אותו הדבר כמו האנשים בדרום.

בשביל שאנחנו נספיק לחזור חזרה בתחבורה הציבורית, רובינו גם כאשר אוגוסט פנגווין נמצא בתל אביב, מוותרים על סוף הכנס בשביל להספיק לרכבת האחרונה.

כאשר פעם אחת אוגוסט פנגווין היה יום שלם ביום עבודה, נפלה ביקורת נוקבת על כך שהאירוע נופל על יום עבודה, וחלק הצביעו בגלל זה ברגליים.

אבל צריך לזכור כי אי אפשר לרצות את כולם ולכן צריך פשרה של משהו באמצע, ולכן לדעתי תל אביב זה המקום שאוגוסט פנגווין צריך להיות בו, או גג הרצליה, אבל לא צפונית או דרומית יותר מזה. גם ככה צריך לקום לפחות ב5 בבוקר בשביל להגיע עד 8:30, אז להוסיף עוד שעה לנסיעה לרחובות לדעתי זה מוגזם.

וכאילו אלו הצרות היחידות שלנו, אוגוסט פנגווין צריך עזרה בהרבה מישורים. זה מתחיל בהצעות להרצאות שיבחרו רק בסוף מאי !, ממשיך בכך שצריך לעשות רעש (הפוסט הה ושל בוריס, אשמח לעוד רעש בכל מקום), וכמובן שצריך תקציב, תרומות וכמובן התנדבות של אנשים, ארגון לוגיסטי ועוד הרבה דברים שאשמח לדעת עליהם.

אם אתם רוצים להשפיע על אוגוסט פנגווין השנה, התנדבו לעזור בכל מה שאפשר, ותזכרו שמי שמתנדב תורם לכל הקהילה, וגם יכול להשפיע על מה שקורה.

8 מחשבות על “של מי בכלל הפנגווין הזה ?

 1. meijin

  למה לא שומעים על זה? אני מנוי (עד כמה שידוע לי) לרשימת תפוצה של המקור (ואני אפילו חבר המקור!) ולא ראיתי שום דבר – למה אף אחד לא אומר במה אפשר לעזור?! 😦
  אז…במה אפשר לעזור? (ברמתי הצנועה)

  אסף.

 2. רם און

  רוב הסיכויים שזה יהיה גם השנה ברחובות. סיבות:
  נוח להגיע (רכבת).
  זול מאוד (2000 ש"ח, אם אין חסויות מסחריות).
  מרכז הארץ.

  כל עוד גם האנשים מהדרום וגם האנשים מהצפון מקטרים – סביר להניח שהכל בסדר.

 3. ik_5 מאת

  רם און, האנשים מקטרים כל הזמן.
  למעשה האנשים בדרום מאוד שמחים שזה ברחובות כי קל להם יותר להגיע והאנשים מהצפון מקטרים זה מקשה עליהם להגיע.

  אם נגיד מישהו מצפון הארץ ישיג לך במת"מ במרכז הקונגרסים בעלות של 800 ש"ח אתה הרי לא תשקול לעשות את זה שם, למרות שזה נגיש ברכבת וזול יותר מרחובות. גם אנשים מדרום הארץ לא יגיעו, ואני בספק אם אנשים ממרכז הארץ יגיעו.

  עשיתי טירונות בזיקים, והמב"ס של הבט"ר אמר שאשקלון היא מרכז הארץ האמיתי אם אתה לוקח בחשבון את אילת. אבל לא תראה אף אחד מהצפון מגיע לאשקלון ככה סתם.
  רחובות היא מאוד גבולית ב"מרכזיות" שלה. היא מספיק רחוקה בשביל שלא תהיה נגישה לכל מי שמגיע מהצפון. כמו כן, ביום שישי יש פחות רכבות מיום רגיל, מהדרום לצפון יש יותר רכבות מאשר מצפון לדרום. כך שאם בתל אביב ב2 הרכבת האחרונה צפונה, כשזה ברחובות, הרכבת האחרונה היא ב1 וצריך לקחת את זה בחשבון כשאתה מתכנן אם אתה לא רוצה שאנשים יפסידו 1/4 מהכנס בגלל זה.

 4. meijin

  נדב – מה עושה אז מי שאין לו פייסבוק?! בשביל מה יש רשימות תפוצה אם לא בשביל זה?
  אם אני לא טועה, אני לא היחיד שאין לו פייסבוק.

  אסף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.