אשליות …

אחד הדברים המבדרים ביותר שיש זה להיות לצד משיחי השקר של מיקרוסופט (ואתם חשבתם שרק בקוד הפתוח יש אנשים שהפכו את זה לכת …). הם בטוחים שלמעט מערכות מיקרוסופט שום דבר לא מסוגל לעבוד. יתנו לכם הרצאות באורך הגלות למה פתרון מיקרוסופט עדיף, ואז יהנדסו לכם בצורה מוגזמת פתרון לבעיה שאם מראש לא הייתם בוחרים במיקרוסופט, החיים שלכם היו קלים יותר.

עכשיו כאשר אותם משיחי שקר מוכרים לכם פתרונות מבוססי מיקרוסופט, הם בד"כ יסבירו לכם שפשוט בפתרונות קוד פתוח אין מענה לצרכים האמיתיים, קשה עד בלתי אפשרי לנהל אותם וכמובן שהם לא ידידותיים.

מה שמדהים זה שכל כך הרבה מאמינים הולכים בדרך הזו במדינת ישראל, בלי להבין שהדבר היחיד שקורה זה שהם מוציאים יותר כסף על הרבה פחות מענה לצרכים.

זה גם לא מפריע למשיחי השקר ולקהל מאמיניהם להתעלם מהעבודה שחברות כמו גוגל, יאהו ואחרות עובדות רק עם מערכות לינוקס מבוססות קוד פתוח. מה אותן חברות לא עושות דברים רציניים ? זה שהעיצוב של מנוע החיפוש של גוגל הוא שורת טקסט אחת עם 2 כפתורים, לא אומר שיש שם משהו פשוט. אותו הדבר ד"א לגבי יאהו, ששם העיצוב מעט יותר מסורבל…

הם יראו לכם שחברות אירוח שכאשר מדברים איתם על פתרונות מבוססי מיקרוסופט, ידברו על כלי ניהול ועבודה של מיקרוסופט (הרי זה מה שאתם רוצים לרכוש מהם לא ? שירות על מערכות מבוססות מיקרוסופט), וישתמשו בזה בשביל לנגח ולהגיד "הנה החברות אירוח הרציניות והגדולות ביותר בעולם משתמשות במערכות מיקרוסופט, זה אומר הרבה". לא משנה שהם משלמים בערך פי 3 או פי 4 (במקרה הטוב) ממה שהם ישלמו על מערכות מבוססי לינוקס, זה לא יפגע להם באמונה הזו, שהם מקבלים את ההצעה לא בגלל שהם מחפשים פתרונות מבוסס מיקרוסופט, אל בגלל שרק במיקרוסופט יש פתרונות לצרכים שלהם.

כאשר אתה מוכיח לאנשי האמונה השיקרית הזו שהם לא מבינים כל כך על מה הם מדברים, הם נותנים לך תשובות כמו: "שמע, סוברו זה רכב חרה, אבל הוא בשימוש הכי גדול באוכלוסיה, ולכן זה סימן שהוא הרכב הכי טוב, ועם זה אתה לא יכול להתווכח". אבל התשובה היא: ש"הרבה יותר זבובים נהנים לאכול זבל וחרה. כנראה שזה לא כזה נורא, אז למה שלא תמשיך לאכול את זה במקום כל הזמן להתלונן על בעיות והסכומים הגבוהים שאתה מוציא בשנה ?" (לינוס טרבולדס ניסח את זה יותר טוב פעם :)).

ועל הגישה הזו נכתב פעם שיר ישראלי : "אשליות"

11 מחשבות על “אשליות …

 1. a

  אחד הדברים העצובים ביותר שיש זה להיות לצד משיחי השקר של הימין (ואתם חשבתם שרק בשמאל יש אנשים שהפכו את זה לכת …). הם בטוחים שלמעט מערכות מיליטנטיות שום דבר לא מסוגל לעבוד. יתנו לכם הרצאות באורך גיל כדה"א למה פתרון הכיבוש והחימוש עדיף, ואז יהנדסו לכם בצורה מוגזמת פתרון לבעיה שאם מראש לא הייתם בוחרים בימין, החיים שלכם היו קלים יותר.

  עכשיו כאשר אותם משיחי שקר מוכרים לכם פתרונות מבוססי אלימות וטרור, הם בד"כ יסבירו לכם שפשוט בפתרונות שלום ואנרכיזם אין מענה לצרכים האמיתיים, קשה עד בלתי אפשרי לנהל אותם וכמובן שהם לא ידידותיים.

  מה שמדהים זה שכל כך הרבה מאמינים הולכים בדרך הזו במדינת ישראל ובעולם, בלי להבין שהדבר היחיד שקורה זה שהם מוציאים יותר כסף[חימוש] על הרבה פחות מענה לצרכים[שלום].

  זה גם לא מפריע למשיחי השקר ולקהל מאמיניהם להתעלם מהעבודה שהחברה בעברה היתה אנרכיסטית ואנשים חיו יחד בקבוצות קטנות על פני הכדור והסתדרו מצוין בלי משטר מלמעלה שקובע איך הדברים צריכים להיות ומתנגח עם מדינות ומשטרים אחרים כי הם נראים אחרת או מתנהגים אחרת.

  הם יראו לכם שמדינות שכאשר מדברים איתם על פתרונות מבוססי כח, ידברו על כלי נשק וחימוש (הרי זה מה שאתם רוצים לרכוש מהם לא ? כלי נשק ל"הגנה עצמית"), וישתמשו בזה בשביל לנגח ולהגיד "הנה המדינות הרציניות והגדולות ביותר בעולם משתמשות במערכות קפיטליסטיות ומיליטריסטיות, זה אומר הרבה". לא משנה שהם משלמים מחיר עצום פי עשרות מונים ממה שהם ישלמו על חברת שלום, זה לא יפגע להם באמונה הזו, שהם מקבלים את ההצעה לא בגלל שהם מחפשים פתרונות מבוסס נשק, אל בגלל שרק הנשק והחימוש מספקים פתרונות לצרכים שלהם.

  כאשר אתה מוכיח לאנשי האמונה השיקרית הזו שהם לא מבינים כל כך על מה הם מדברים, הם נותנים לך תשובות כמו: "שמע, נשק גרעיני זה עלול להשמיד את כולנו, אבל הוא נמצא ברשות מדינות רבות, ולכן זה סימן שחייבים שיהיה לך אחד או כמה, ועם זה אתה לא יכול להתווכח". אבל התשובה היא: שאם כולנו באמת נרצה ונתגייס למען השלום ונתפרק כולנו מהנשק והארטילריה יהיה כאן עולם טוב יותר. כנראה שזה כיף שהכל סביבך מת כל הזמן, אז למה שלא תמשיך עם זה במקום כל הזמן להתלונן על אובדן חיילים?

  הסכום המושקע בכל העולם על חימוש במשך שבוע יכול להאכיל את כל בני האדם בכדור למשך שנה.

 2. ik_5 מאת

  אקח את הצד השני לשם הדיון כרגע.

  אין ולא היה לך שלום מעולם. היו לך תקופות של אי מלחמה אבל מעולם לא היה שלום.
  אצל בני האדם יש לך כמה סיבות עיקריות למלחמות:
  1. כוח
  2. כסף
  3. אדמה
  4. שליטה

  ברגע שתצליח לטפל בריבוע הקדוש הזה, אתה תצליח לשנות את העולם (שים לב שכולם נגגזרת של כוח), אבל עד אז, כל עוד יש לך אפילו צד אחד שלא מסכים עם זה, הכל ישאר אותו הדבר.

 3. a

  תוכנה חופשית קשור לזכויות אדם, זכויות בעלי חיים[טבעונות], אנרכיזם, שמאל וכו'. כולם מדברים על חופש. על מאבק אחד שמעת?

 4. ik_5 מאת

  אני לא רואה את הקוד הפתוח כמשהו פוליטי, ואני אישית אדם לא פוליטי, או יותר נכון אני מתאב פוליטיקה לא משנה באיזה צד של המפה היא נמצאת, ואותו הדבר לגבי הפוליטיקאים.

  אני כן רואה אבל בקוד פתוח כמשהו חשוב שעוזר לקדם את האנושות ועוזר להתפתחות של אנשים.

 5. nadav

  "תוכנה חופשית קשור לזכויות אדם, זכויות בעלי חיים[טבעונות], אנרכיזם, שמאל וכו'. כולם מדברים על חופש. על מאבק אחד שמעת?"

  מלחמת הפצות, שפות וכו'???

  להפל קוד פתוח יכול להיקשר גם לימין, שכל אחד מגדיר את הזהות שלו, KDE vs GNOME

 6. a

  בנוסף באתי להראות שהעולם לא כזה דיכוטומי כפי שהוצג בפוסט. כל אחד הוא גם "משיח שקר".
  כמו שיש לדוגמה אנשים שתורמים לתוכנה החופשית ואוכלים בשר לדוגמה, יש אנשים שמשתמשים בתוכנות קוד סגור ותורמים בצורה אחרת לחברה[סביבה, זכויות עובדים וכו']

 7. ik_5 מאת

  אותם "משיחי שקר" מתפרנסים מזה שהם מקדמים את מה שהם מקדמים. הם לא עושים את זה מאומנה. כבר התקלתי אחד או 2 כשדיברנו בצד בלי ש"אף אחד שומע", והצלחתי לגרום להם להודות בהרבה דברים שהם לא יודו בחיים.

  גרמתי למפתח #C שזה כל מה שהוא יודע לתכנת בו, להתעניין בלינוקס ולקבל תממנו תשובה של "אם הסביבה של מיקרוסופט היתה רצה בלינוקס, לא הית רואה אותי נשאר במערכת ההפעלה הזו, אבל כל עוד שאני מתפרנס מ #C ולא יכול להשתמש בה כמו שצריך בלינוקס, אני לצערי לא יכול לעבור".

  זה מהצד השני…

 8. a

  אתה מתייחס לתחום צר מאוד בעוד שהנושאים שקשורים לחופש רבים הם.
  אם הוא משיח שקר כי הוא משתמש בווינדוס[אני לא בעד] רחמנא ליצלן, אז אתה משיח שקר כי אתה אוכל בשר, נוסע במכונית, לא אוכל אורגני, דורס זכויות אדם במקומות שונים ועוד.
  אני מכיר הרבה מאוד אנשים שעוסקים בתחומים שונים שקשורים לחופש ובין היתר בתוכנה חופשית, ולחלק מהם אף גרמתי להתחיל להשתמש בלינוקס ותגובתם היתה הרבה יותר מתונה וחיובית מאשר התגובה של "משיחי השקר" שפנית אליהם.
  הרבה אנשים פה בפלאנט סגורים בתחום הכ"כ צר הזה של התוכנה החופשית וחושבים שהם גילו את הביצים של אלוהים ורואים את עצמם כמשיחים שבאו להביא את בשורת האמת הנצחית לתושבי הכדור.

 9. ik_5 מאת

  אני לא רואה את עצמי כמשיח. אם תקרא את כל הפוסטים שלי, תגובות בפורומים וכו', אתה תראה שגם דברים שאני מנסה ללמד אנשים, אני אומר להם "זה לא מושלם ולא מתאים לכל דבר".

  כאשר המנהל חשבונות שלי שאל אותי לגבי לינוקס, לא הצעתי לו לעבוד, כי הכלים שהוא צריך אותם לא קיימים ללינוקס. זה בדיוק הענייןן, אתה צריך לדעת להתאים את הדברים.

  המשיחי שקר, הם אלו שמבטיחים הבטחות ומציירים תמונה ורודה. אני לא משיח בכלל, אני לא איש דת, ורחוק מלהיות מושלם ואני גם לא מנסה להיות מושלם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.