2 טריקים לסיוע בעריכת קוד בלזרוס

בלזרוס יש כמה דברים שאם לא נדע שאנחנו רוצים חפש אותם, לא נמצא אותם בתעוד. הטריקים כאן הם מצב שכזה – בו אנחנו לא נדע לחפש אותם בוויקי ולכן לא נדע שהם קיימים. אם תלחצו על הקישור ששמתי לכל טריק, תבינו גם למה.

לקפל קוד

אם עבדתם כבר עם העורך, אתם רואים שיש קיפול "רגיל" של חלקים שונים בקוד שאפשר להגדיר אותם אפילו. אבל מה אם כמו ב VIM אנחנו רוצים לקפל חלק מקוד ככה סתם לפי מה שנוח לנו ולא לפי הגדרה מסויימת גלובלית בסביבה ?

בשביל זה המציאו את ה"פקודה" הבאה:

{%region}
...
{%endregion}

זו הערה רגילה, אבל סימן האחוז אומר לעורך הטקסט לפרש את הפקודה שאחריו. ניתן גם להוסיף טקסט המסביר מה זה הקיפול אם רוצים, אבל לא חייבים. אפשר גם ליצור מספר "איזורים" כאלו אחד בתוך השני וליצור קיפול מקונן.

במידה ונרצה להגיד ללזרוס שכאשר הוא פותח את הקובץ האיזור יהיה מקופל, אנחנו יכולים להשתמש בregion בצורה הבאה:

{%region /fold}

במידה ונרצה להגיד לו שהוא לא יקפל בזמן פתיחת הקובץ, נעשה אותו הדבר רק עם unfold במקום. אנחנו נראה כי שfold ו unfold משפיעים רק אחרי שנפתח מחדש את הקובץ שעובדים עליו, ולא בצורה מיידית.

בגרסת הפיתוח הנוכחית (יכול להיות שזה נכנס לפני) ניתן גם לסמן בלוק של טקסט ואז ניתן לעשות עליו fold בפני עצמו ללא קשר ל region עם העכבר.

יחידת האב

פסקל תומכת בנוסף גם ב include ממש כמו C ושאר השפות בהן זה קיים, וגם בפסקל זה פשוט שם את תוכן באותה הנקודה שבה מכניסים את ה include ואז התוכן שייך לאותה יחידה.

הבעיה היא שלזרוס לא יודע לאן הקובץ שעושים עליו בסופו של דבר include שייך, היות והקובץ הוא קטע קוד ולא כל הקוד שלנו, אז אנחנו נרצה להגיד ללזרוס שהוא בעצם תלוי ביחידת האב, ואז פתאום הוא יתחיל למצוא הגדרות שהיו במקומות מעל הגדרת ה include שלנו גם בעריכת קובץ ה include. זה יתבצע בצורה הבאה:

{%MainUnit ../relative/path/unit_name.pas}

ועכשיו לזרוס יודע שהinclude שייך ליחידה ספציפית ומה המיקום שלה. אפשר גם ליצור נתיב מלא ולא חייבים נתיב מהנקודה שאנחנו נמצאים בה, אבל בד"כ בפרוייקט אנחנו נמצאים באותו איזור של הספריות, ולכן נוח יותר לשים נתיב יחסי.

במידה וזה נמצא באותה הספרייה, פשוט ניתן לכתוב את שם הקובץ ללא נתיב כלשהו.

זה הכל להפעם, תכנות נעים 🙂

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s